Tiina Sünter

Tiina Sünter
Töötan Orissaare Muusikakoolis klaveriõpetajana, kontsertmeistrina ning üldainete õpetajana (solfedžo, muusikalugu ja eelklass).

Olen sündinud Paides ja minu vanemad on mõlemad olnud minu õpetajateks: ema andis solfedžo tunde ning isa juures õppisin klaverit 8 aastat. Edasised õpingud viisid mind Tallinna Georg  Otsa nim. Muusikakooli ja sealt edasi Eesti Muusikaakadeemiasse klaver erialale. 

Peale õpinguid olen oma erialal töötanud väga erinevates Eestimaa paikades: H. Elleri nim. Muusikakooli eelklassis, Tartu I Muusikakoolis, Suure-Jaani huvikoolis ning nüüd Orissaare Muusikakoolis. Lisaks klaveritundidele olen andnud ka muusikaloo tunde Olustvere Teenindus-ja Maamajanduskoolis ning solfedžo tunde Suure-Jaani Huvikoolis. Lisaks osalesin ka Eesti Kultuurkapitali Viljandimaa Ekspertgrupi töös 4 aastat, millest 1,5 olin ka ekspertgrupi esimees. 

Peres on lisaks abikaasa Aleksander Sünterile ka 3 last, kellest kaks vanemat õpivad muusikakoolis klaveri erialal ning koolist vabal ajal meeldib neile erinevaid laule õppida. Oleme perega teinud ka ühiseid kontserte, kus klassikalise muusikaga vaheldumisi mängib pereisa ka rahvamuusikapalasid ning laulame ühiselt tema kirjutatud hingelisi laule. 
Comments