Viimased uudised‎ > ‎

Klaveriõpilased Ann Kärner ja Merilin Tüür osalesid edukalt konkursil.

posted Dec 2, 2013, 1:52 AM by Martti Nõu   [ updated Dec 2, 2013, 2:03 AM ]
Klaveriõpetaja Kairit Levit`i õpilased Ann Kärner ja Merilin tüür osalesid edukalt Tallinna Muusikakeskkooli korraldatud Eesti noorte pianistide konkursil „Eesti kõla II“. Ann Kärner sai 3. vanuserühmas A-kategoorias 1. koha ja eripreemia parima eesti helilooja teose esituse eest. Merilin Tüür toodi oma vanuserühmas esile žürii diplomiga.
Konkurss toimus pühapäeval, 01. detsembril 2013 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis.

"Eesti kõla" konkrusist
Tegemist on Tallinna Muusikakeskkooli korraldatud Eesti noorte pianistide konkursiga, mis toimus sellel aastal teist korda. Esimene konkurs "Eesti kõla", mis toimus aastal 2012, oli pühendatud kolmele tähtsündmusele eesti klaverimuusika loos: 2012. a möödus 100 aastat Rudolf Tobiase lastepalade ilmumisest (lastemuusika esikteos omamaises heliloomingus), 130 aastat Mart Saare ja 125 aastat Heino Elleri sünnist.


Ann Kärner õpib muusikakooli 6.klassis ja Merilin Tüür 4.klassis.
Ann on ka varem edukalt konkursidel osalenud. Merilini jaoks oli see esimene konkursi kogemus.
Mõlema õpilase õpetaja on Kairit Levit.
Õpetaja kommentaar. "Tüdrukud olid supertublid ja võtsid ennast väga hästi kokku".

Fotol Ann Kärner Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis
Ann Kärner

Fotol Kairit, Merilin ja Ann
Kairit Levit, Merilin Tüür ja Ann Kärner


Konkursi tulemused
http://www.tmkk.edu.ee/uudised/klaverikonkurss-eesti-kola-ii-tulemused/

EESTI NOORTE PIANISTIDE KONKURSS „EESTI KÕLA II“
Žürii otsus

IA vanuserühm
I preemia Anastassia Starintšikova (Tallinna Tõnismäe Reaalkool)
II preemia Anette Allas (Kiili KK), Anne-Mai Pihlap (Võru MK)
III preemia Alika Boitšuk (Jõhvi MK), Sander Erik Ilves (Kiili KK)
Diplom Merilin Tüür (Orissaare MK), Polina Šuvalova (Jõhvi MK), Triinu Pikkmets (Lihula Muusika- ja Kunstikool)

IB vanuserühm
I preemia Hans Matthias Kari (TMKK), Ksenia Ivanova (TMKK)
II preemia Cornelia Elisabeth Väli (TMKK)
III preemia Jana Potštarjova (TMKK), Kerttu-Riin Petrov (Tartu Elleri nim MK)
Diplom noorimale osavõtjale Jana Potštarjova (TMKK)
Diplom Pajusaare pala „Hundid“ hea esituse eest Jakob Eduard Laul (VHK MK)
Diplom Bernsteini tsükli „Linnud“ hea esituse eest Kaur Lassmann (VHK MK)
Diplom Vlam-Verwaaijeni pala „Murelik lepatriinu“ hea esituse eest Patrick Malm (TMK)
Diplom MacDowelli pala „Šoti poeem“ hea esituse eest Tiit Tomp (TMKK)

IIA vanuserühm
I preemia Madelin Rattus (Antsla MK), Valeria Jefimova (Jõhvi MK)
II preemia Andra Pahkma (Jõelähtme Muusika- ja Kunstikool)
III preemia Maksim Fetissov (Vene Kultuurikeskuse Instrumentaalstuudio), Rasmus Rüütel (Kiili KK)
Diplom Kaila Müür (Märjamaa Muusika- ja Kunstikool)

IIB vanuserühm
I preemia Marten Mõru (Tartu Elleri nim MK), Viola Asoskova (TMKK)
II preemia Nikita Fatejev (TMK)
III preemia Yasmina Bouhouda (Pärnu MK)
Diplom Hanna-Liisa Reiljan (Kehtna KK)
Diplom Tarengi pala „Marionettide tants“ hea esituse eest Evelin Viilu (TMKK)
Diplom Gabrali pala „Prelüüd“ hea esituse eest Polina Žurjari-Ossipova (Nõmme MK)

IIIA vanuserühm
I preemia Ann Kärner (Orissaare MK)
Diplom Gabrali pala „Hommikupäike“ hea esituse eest Madis Aasalo (Kiili KK)

IIIB vanuserühm
I preemia Arko Narits (Tartu I MK)
II preemia Karl Johan Nutt (TMKK), Susanna Liisa Onoper (TMK)
III preemia Anastassija Mjassojedova (Pärnu MK), Polina Abolõmova (TMKK)

IVA vanuserühm
II preemia Aljona Gulevitš (Jõhvi MK)

IVB vanuserühm
I preemia Piret Mikalai (TMKK)
II preemia Indra Stepanova (TMKK)
III preemia Evita Lohu (Kehtna KK)
Diplom Nazar Altorv (TMKK)

Eripreemia parima klassikalise suurvormi esituse eest Arko Narits (Tartu I MK)
Eripreemia parima eesti helilooja teose esituse eest Ann Kärner (Orissaare MK)
Eripreemia parima eesti helilooja teose esituse eest Susanna Liisa Onoper (TMK)

Žürii:
Ilze Treija
Ia Remmel
Alo Põldmäe

01.12.2013
Comments