Ansambel "Helinet" saavutas teise koha üleriigilisel vokaalansamblite konkursil

Post date: Mar 8, 2012 9:32:22 AM

Igal aastal toimub Jõgeva Gümnaasiumis Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevad ja nende raames üleriigiline vokaalansamblite konkurss, kus käivad mõõtu võtmas parimad vokaalansamblid üle Eesti.

Oma vanusegrupis saavutas Orissaare Gümnaasiumi tütarlaste ansambel "Helinet" teise koha, mis on väga tugev saavutus. Tulemusi näeb siit:http://www.joggym.edu.ee/?main_ID=35&id=421

Ansamblit juhendab muusikakooli lauluõpetaja Anne Kann.

Allpool jagab konkursi muljeid ansambli laulja Kateriin Aljas.

Kateriin Aljas, ansambel Helinet:

"Esimesel päeval esinesid ansamblid vanusegruppides 4-5 klass, 6-7 klass, 8-9 klass. Käisime pea kõiki ansambleid kuulamas ja võrreldes eelmiste aastatega tundus, et tase oli veidi madalam. Kuid siiski oli palju nauditavat. Teisel päeval esinesid kahel kontserdil 10-12 klasside ansamblid ja esmakordselt ka kollektiivid kuni 26-aastaste osalejatega. Oma vanuserühma esinejaid me ei kuulanud/vaadanud, kuna ei tahtnud ennast üles kütta ja enam rohkem ärevusse minna, kui muidu juba olime :). Niisiis - meie kord lavale astuda. Laval tundsime ennast veidi kohmetult (vähemalt mina küll) ja laulude lõppedes ei olnud sellist tunnet, et meil kukkus kõik väga hästi välja. Erinevate õpetajate-juhendajate positiivne vastukaja tegi meie meeli veidi paremaks. Külastasime Alo Mattiiseni klaveriklassi, kus tutvusime helilooja isiklike asjade väljapanekuga. Päeva kestel ei osanud mitte midagi õhtust loota ega oodata. Koju tulime aga suurepärase teise kohaga ja oleme selle üle väga uhked!"

Piltidel on aukiri ja klaasist laureaatide tunnustus.

Alo Mattiisesenile pühendatud muusikapäevad. Ansambel Helinet teine koht.
XVI üleriigiline vokaalansamblite laureaat