Bändikool alustab peagi oma tegevust.

Post date: Sep 12, 2012 9:46:48 AM

Eile toimus Kuressaares bändikooli juhendajatega väike koosolek. Arutasime ühiselt, kuidas bändikool toimima hakkab.

Mis asi on üldse bändikool?

Bändikool on noortele suunatud projekt, mis sai teoks tänu eurorahadele ja kohalikele omavalitsustele. Projektiga liitunud omavalitsused said suhteliselt väikese omafinantseeringuga osta komplekti, mille abil saab üks pop-rock ansambel edukalt proovi teha. Komplektis on 2 elektrikitarri, basskitarr, süntesaator, trummid, mikrofonid, väike võimendus kõlaritega ja veel palju pisividinaid, mis on vajalikud bändi tegemise juures. Lühidalt, kõik vajalik, et saaks kohe bändiga proovi tegema hakata.

Kuidas bändikool toimima hakkab?

Moodustatakse paar bändi, kes hakkavad iganädalaselt juhendaja juhtimisel proove tegema. Tulevikus kui tundub, et bänd suudab nii proovi teha, et pillid ja ruum jäävad terveks, siis ei ole välistatud, et bändid saavad ka iseseisvalt kokkulepitud aegadel prooviruumi ja tehnikat kasutada.

Kes bände juhendab?

Igas omavalituses on oma juhendaja. Orissaare bändikooli juhendab sellel õppeaastal Martti Nõu.

Kas pill peab endal olema või saab bändikoolist pilli?

Prooviruumis saab proovi teha bändikooli pillidega aga kuna bände saab olema mitu siis esialgu prooviruumi pille koju kaasa ei anta. Igal trummaril peavad olema oma pulgad ja kui peale mõnda proovi tundub, et bändi tegemine meeldib siis võiksid kidramehed ka endale oma pillid koju hankida. Enne pilli ostmist tasub kindlasti konsulteerida mõne vastava eriala inimesega.

Millal bändikool tegutsemist alustab?

Loodetavasti järgmisest nädalast kui me oleme saanud kindla ruumi, kus bändikool tegutsema hakkab.