Hiiumaa II klaveripäev „Looduse värvid“

Post date: Nov 14, 2017 8:53:44 AM

13. novembril 2017 toimus Hiiumaal, Käina huvikoolis Hiiumaa II klaveripäev nimega „Looduse värvid“. Toredast päevast võtsid osa ka Orissaare Muusikakooli klaveriõpetajad Kairit Levit, Merilin Nõu ja Tiina Sünter oma õpilastega. Osalesid õpilased Lagle Levit, Eva Kätliin Leidas, Meele Kelder, Olivia Valk, Anni Nurmberg ja Krisete Keinast. Klaveripäevast võtsid osa veel Käina, Kärdla ja Haapsalu muusikakoolide õpetajad-õpilased.

Klaverimängijad töötavad põhilise aja üksi oma pilliga, seetõttu oli suurepärane jagada ühist reisi, muljeid ja tunda vahvat toetamist ning kaasaelamist nii laste kui õpetajate vahel.

Meie päev algas ühise bussireisiga, mille rooli õpetaja Tiina ennast julgelt sättis. Buss oli laste elavat vadistamist täis. Terve reisi Hiiumaale saatis meid uhke vikerkaar ja päikesesära. Lapsed, kes igapäevaselt isegi vaevalt kohtuvad, said üheks toredaks „klaveripereks“.

Hiiumaal, Käinas käisime ekskursioonil R.Tobiase majamuuseumis. Giid tutvustas meile lühidalt Tobiase elu ja maja, kus helilooja sündis ja lapsepõlves elas.

Peale ühist lõunat ja saaliproove saime osa toredast kontserdist, kus oli tunda rahulikku meelt ja puhast mängurõõmu. Hea tunne jäi kontserdist, kust kõik lahkusid rahulolevatena. Kringli- ja kohvilauas muljeid jagades jõudis lahkumise aeg väga ruttu. Viimaste kallistuste ja lehvitustega ütlesime „kohtumiseni!“ ja ees ootas kojusõit. Bussitäis lapsi olid väga vaiksed, väsinud ja õnnelikud.

Väljaspool kodukooli esinemised annavad jõudu ja motivatsiooni nii lastele kui ka õpetajatele. Soovin, et selliseid suurepäraseid ettevõtmisi jaguks kõigile veel palju!

Kairit Levit

klaveriõpetaja

Fotol Orissaare Muusikakooli õpetajad koos õpilastega.

Orissaare klaveriõpetajad ja õpilased Hiiumaal

Fotol kõik Hiiumaa II klaveripäev nimega „Looduse värvid“ osalejad.

Hiiumaa 2. klaveripäeva "Looduse värvid" osalejad