Kairit Levit`i ja Tiina Sünter`i klaveriõpilased esinesid üleriigilise noorte klaveripäeva raames.

Post date: Mar 7, 2014 8:11:27 PM

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum ning G. Otsa nimeline Tallinna Muusikakool korraldasid üleriigilise noorte klaveripäeva „Kodumaine viis“. Klaveripäevaga eesmärk on osutada suuremat tähelepanu eesti noortele klaverimängijatele, klaveriõpetajatele ja rikkalikule klaverimuusikapärandile ning tähistada eesti muusika klassiku Heino Elleri sünniaastapäeva.

Orissaare Muusikakool osales samuti selles sündmuses. Kairit Levit`i ja Tiina Sünter`i klaveriõpilased esinesid Orissaare Kultuurimaja saalis 7.märtsil kell 15.30

Klaveriõpilased andsid meeleoluka tunniajase kontserdi. Igale esinejale anti spetsiaalne sündmuse märk ja väike komm ka. Kairit Levit teadustas kontserti ja Tiina Sünter tegi lühikese Heino Elleri tutvustuse.

Oli nauditav kuulamine. Mõni solist oskas oma suurepärase dünaamikaga saali kohati nii vaikseks mängida, et eelmiste solistide kommipaberi krabin ja sahistamine kostis nagu läbi helivõimenduse.

Suur tänu Kairitile, kes selle sündmuse organiseeris ja nii palju häid noori pianiste on koolitanud. Suur tänu Tiinale, kelle õpilased samuti esinesid. Tänud noortele pianistidele, kes tegid ilusat muusikat. Tänud Orissaare Kultuurimajale, kus muusikakool on saanud oma kontserte korraldada ja tänud ka lapsevanematele, kes on toetanud oma lapsi muusika õppimises.

Martti Nõu

direktor

Allpool saab kuulata, kuidas Mikk Kärner esitas kontserdil Heino Elleri teost "Õhtulaul"

Kontsert 10 sekundiga