Klaveriõpetaja Kairi Levit`i õpilased osalesid Tallinna Muusikakeskkooli suvekoolis.

Post date: Aug 29, 2014 7:57:48 AM

21.-24.augustil toimus Tallinnas Muusikakeskkoolis VI pianistide suvekool.

Orissaare Muusikakooli klaveriõpilased võtsid koos õpetajaga sellest osa juba viiendat korda.

Muusikakooli õpilaste osalemist suvekoolis toetasid Eesti Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupp ja Orissaare Muusikakool.

Allpool õpetaja Kairi Levit`i muljed suvekoolist.

"Seekord olid õppimas Ann Kärner vanema vanuserühma esindajana ja Merilin Tüür nooremate esindajana. Tüdrukud olid taas väga tublid ja isegi kohati üllastuslikult paindlikult suutsid vastu võtta uut materjali ja selle ka tundides ja lõppkontserdil realiseerida. Tüdrukute õpetajad olid seekord Kai Ratassepp Merilinil ja Piret Habak Annil.

Tüdrukud võtsid suvekoolis rõõmsalt vastu kõik, mis pakuti. Lisaks igapäevastele klaveritundidele olid improvisatsioonitunnid (õp. Diana Kiivit) ja liikumistund (õp. Iren Voites).

Ainsal ilma vihmata õhtul oli tervelt kolmetunnine rabamatk, kus tutvustati loodust ja taimi. Väga rõõmsalt möödus kohtumine helilooja ja pedagoog Riine Pajusaarega, kes paari enda uut klaveripala tutvustas. Tema uut kogumikku ootame huviga. On ju eelmise kogumiku lood ka meie klaveriklassis pea kõik läbitud.

Humoorikas, inimlik ja vahva oli kontsert-vestlus noore pianisti Johan Randverega (osales ka 2013 .a. "Klassikatähtedes").

Minul oli õpetajana väga hea meel, et minu õpilased said koguda väärtuslikke kogemusi ka väljaspool Saaremaad, saada uusi sõpru ja tunda, et õppurid pingutavad igal pool ühtemoodi.

Tohutu rõõm oli ka vastu võtta mitu küsimust sooviga meile Orissaarde külla tulla ja ühist kontserti teha. Loodan, et need kohtumised saavad ka teoks ning saame jagada kogemusi ja esinemisrõõmu, samuti pakkuda pulblikule nauditavat kuulamist.

Palju plaane on uueks kooliaastaks juba tehtud. Soovin kõigile rõõmsat ja tegusat aasta algust!"

õp. Kairit Levit

Pildil Merilin ja Ann Tallinna Muusikakeskkooli hoovis.

Ann ja Merilin Tallinna Muusikakeskkooli pianistide suvekoolis

Suvekoolis osalejad.