"Mobiilne Helistuudio" koostöös noortekeskustega.

Post date: Sep 26, 2016 7:57:23 PM

MOSTU 2016 Mobiilne helistuudio

Tänaseks on lõppenud aktiivne tegevus projektiga "Mobiilne Helistuudio" ehk lühendatult MOSTU-ga. MOSTU raames toimusid mobiilsed salvestused erinevates Ida-Saaremaa valdades. Projekti idee oli minna salvestustehnikaga sinna, kus noored liiguvad (noortekeskuste korraldatud sündmused, koolide sündmused jms.). Projekt toimus Orissaare Muusikakooli koostöös Orissaare, Muhu, Pöide ja Valjala noortekeskustega.

Projekti raames toimusid mitmed salvestused ja noored tõestasid, et nad suudavad ennast mobiilses helistuudios mobiliseerida. Kui tavapärases stuudiotöös on aega detailide kallal tööd teha, siis mobiilses helistuudios toimus kõik lennult. Kuna enamasti oli sündmustel ajapiirid ees, siis pidi ka mobiilne helistuudio olema väga efektiivne, et võimalikult lühikese ajaga võimalikult palju materjali üles võtta ja võimalikult paljudele noortele anda võimalus salvestusprotsessis osaleda.

Hea tulemuse andsid salvestused kui noortel oli olemas oma laulud, mida nad oskasid või kogemused mõne pilli mängimisega.

Näiteid salvestustest koos piltidega salvestusest saab kuulata-vaadata Facebooki lehel:

https://www.facebook.com/events/618330401668318/

Siin lõik "Kadi Raadio" hommikuprogrammi intervjuust Orissaare Muusikakooli direktori Martti Nõu`ga, kes oli ka selle projekti vedaja:

https://soundcloud.com/martti-n-u/intervjuu-kadi-raadiole

Tänud kõigile noortele, kes osalesid projektis ja noortekeskustele, kes selle projektiga kaasa tulid!

Loomulikult suur tänu ka Eesti Noorsootöö Keskusele ja projektikonkursile "Varaait vol 12". Tänu nende toetusele sai hangitud tehnilised vahendid, mis võimaldasid projekti "Mobiilne Helistuudio" ellu viia.

Vahendid saavad ka edaspidi aktiivset kasutamist noortega seotud muusikaprojektides.