Muljed reedesest muusika loegust

Post date: Nov 6, 2010 5:44:27 PM

Gümnaasiumi ruumides andis reedel muusikast loengu üks Eesti tunnustatumaid muusikaterapeute Dali Kask.Toimunud üritus läks korraldajate poolt vaadates igati korda.

Dali leidis ilma viperdusteta Orissaare Gümnaasiumi üles. Tehnilisi takistusi ka ei olnud. Projektorid, arvutid ja muu vajalik töötas laitmatult. Gümnaasiumi füüsika klass oli publikut ääreni täis. Kohal oli palju muusikakooli õpilasi, õpetajaid ja ka erinevas vanuses gümnaasiumi õpilasi. Kuulajad pidasid ennast igati viisakalt üleval. Aplaus esinejale oli tugev ja samas kuulati

vaikselt.

Dali rääkis sellest, kuidas muusika meid mõjutab. Õige muusika võib parandada tervist ja tõsta tuju. Muusika võib panna meid ruumi erinevalt tajuma, panna meid tahtmatult liikuma, mõjutab alati meie tundeid mingil moel jne. Eriti mõjus on muusika kui sa ise muusikaga tegeled. Laulad või mängid mõnda pilli. Loengu käigus lasti ka erinevaid näiteid muusikast, mis erinevaid mõjusid demonstreerisid.

Lisaks tugevale aplausile sai esinejale veel lilled ja purk head mett kingitud. Meega juhtus veel selline äpardus, et kuna ma teadsin, et Mare pidi mee tooma, siis peale loengut kahmasin kiiruga tagant ruumist lilled ja mee. Veidi hiljem selgus, et ma olin Kelder Viive isikliku meevaru pihta pannud. Õnneks märkas Mare seda õigel hetkel ja vahetas meed ära. Nii et esineja sai lõpuks ikka selle meepurgi, mis temale mõeldud oli. Dali abikaasa, kes oli esimest korda Orissaares, kiitis jutu käigus aleviku puhtust ja korda.

Oleme tänulikud, et Dali Kask oli nõus tulema meile esinema ja loodetavasti õnnestub edaspidi veel erinevaid muusikaga tegelevaid inimesi loengut pidama kutsuda.