Muljeid pianistide suvekoolist.

Post date: Aug 29, 2013 9:40:36 AM

21.-24. augustil toimus Tallinna Muusikakeskkoolis juba V pianistide suvekool. Sel korral olid lapsed tulnud kokku 17-st muusikakoolist üle Eesti, kõige kaugemalt tulijad olid Võrumaalt.

Orissaare Muusikakoolist olid juba kolmandat korda osalemas Ann Kärner ja Lisell Reinmets. Anni õpetaja oli seekord Reet Ruubel ja Lisellil Marja Jürisson. Tööplaan suvekoolis oli tihe ja põnev. Iga päev oli klaveritund, vahepeal tuli harjutada ja püüda ära teha kõik, mis tunnis räägitud. Õpilastele oli huvitav mängida oma lugusid uue õpetaja juhendamise järgi, see ergutas mõtet ja ka igapäevaselt kuuldud asjad said uue hingamise.

Ann ja Lisell osalesid veel improvisatsiooni tundides, mida juhendas Diana Kiivit. Tunnid olid huvitavad, avardasid loomingulisust ja õpetasid ansamblikaaslastega kohanduma. Väga toredad olid ka liikumise-ja tantsutunnid.

Lisaks õppetööle olid kavas rabamatk (ca 9 km), kohtumisõhtu pianist ja pedagoog Age Juurikaga, kes rääkis oma õppimisajast ja vastas küsimustele, samuti tegi lahtise tunni ühe õpilasega ning ekskursioon "Estonia" klaverivabrikusse, kus nägime ja kuulsime kõike "Estonia" klaveri valmistamisest. Viimasesse päeva jäid saaliproovid ja lõppkontsert, kus esinesid oma lugudega ka Ann ja Lisell. Lisaks esines Ann ka improvisatsioonilooga ansamblis oma õpetajaga. Siis ühine kringlisöömine, hüvastijätt sõpradega ja kojusõit.

Uut õppeaastat alustame uute ja toredate plaanidega.

Kairit Levit

klaveriõpetaja

Klaverivabrikus