Muljeid Tallinna Muusikakeskkooli IV pianistide suvekoolist

Post date: Aug 28, 2012 3:49:03 PM

Orissaare Muusikakooli õpetaja Kairit Levit korraldas suvel õpilaste osalemise Tallinna Muusikakeskkooli pianistide suvekoolis. Osalemine erinevatel kursustel, laagrites ja koolides avardab õpilaste silmaringi ning saab palju uusi kogemusi. Suured tänud Kairitile, et ta oma õpilastele selle külastuse organiseeris.

Allpool Kairiti muljeid toimud sündmusest.

Käisime Tallinna Muusikakeskkooli IV pianistide suvekoolis.

Seekord oli osalemas rekordarv õpilasi- tervelt 47 (korraldajatel oli mõeldud maksimumiks 45 :) ) 19-st muusikakoolist üle Eesti. Orissaare Muusikakoolist osalesid juba teist aastat Ann Kärner ja Lisell Reinmets.

Kuna MKK-i B-maja oli remondis ja seal vahetati parajasti aknaid, käis sel aastal kogu töö puuride, kopsimiste ja tellingute kukkumise saatel, kuid nagu ütles tuntud pianist ja pedagoog Mati Mikalai, võisime selle mõelda kaasaegseks muusikaks. Tänu remondile olid ka harjutamisevõimalused veidi piiratud, ent keegi ei kurtnud.

Anni ja Liselli õpetaja suvekoolis oli Kai Ratassepp, kellega mõlemad tüdrukud kohe ühise keele leidsid. Kogu töö tehti hea tujuga.

Lisaks igapäevastele klaveritundidele ja vahepealsetele harjutamisetele osalesid Ann ja Lisell mõlemad improvisatsiooni tundides (õp. Farištamo Susi), kus sai mängida nii klahvidel kui ka klaveri sees keelte peal. Väga põnevad tunnid olid.

Suvekoolis saime osa veel mitmetest huvitavatest ettevõtmistest- oli rütmika ja tantsutund (õp. Iren Voites); loeng vaikusest muusikas Beethoveni muusika baasil (Maarja Kindel) ja viktoriin; põnev kohtumine pianist ja pedagoog Lauri Väinmaaga, kes viis läbi ka kaks meistriklassi tundi ning ekskursioon Glehni parki.

Tiheda programmiga suvekool lõppes toreda kontserdiga, kus 47-st õpilasest esines 28.

Annil ja Lisellil oli väga tore võimalus esineda lisaks õpitud klaveripalale ka improvisatsiooniga. Neli julget suvekooli tüdrukut esitasid koos oma õpetajaga vahva ühisimprovisatsiooni "Siiralt, Teie Viirastused", kus improviseeriti varem kokkulepitud karakteril ja kujundil. (Ann oli tantsisklev Viirastus ja Lisell püsimatu Viirastus).

Suvekool oli suurepärane kogemus ja õppimisvõimalus nii õpilastele kui õpetajatele.

Siiralt, Teie Kairit Levit

Ann Kärner Tallinna Muusikakeskkooli IV pianistide suvekool

Ann Kärner klaveritunnis

Lisell Reinmets Tallinna Muusikakeskkooli IV pianistide suvekool

Lisell Reinmets klaveritunnis