Muusikakooli õpilased osalesid Bändikooli laagris

Post date: Jan 9, 2013 12:41:53 PM

3.-4. jaanuar toimus Kihelkonna Rahvamajas Bändikooli laager.

Orissaare Bändikoolis tegutsevad täna kaks nimega bändi: "Plixid" ja "Ogalik".

Laagris esindas Orissaaret bänd "Plixid", kus mängivad Raahel Ränk (trummid), Helena Teesalu (el.kitarr), Iris Kallas (laul, süntesaator) ja Saara Väli (basskitarr). Laagri esimese päeva pärastlõunal toimusid töötoad, kus tutvustati pille, võimendusi ja näidati esmaseid mänguvõtteid. Tegutsesid kitarri, basskitarri, süntesaatori ja trummi õppeklassid.

Päeva lõpus toimus kontsert, kus bändid esinesid oma varem õpitud lugudega. Bänd "Plixid" esitas bänd "HU" laulu "Absoluutselt". Publik, mis koosnes põhiliselt teistest bändidest, võttis "Plixid" üpris soojalt vastu. Peale kontserti oli disko, mis kestis varajaste hommikutundideni.

Järgmise päeva hommikul toimusid jälle õppetoad, kus õpiti ühiselt kahte uut lugu: Koit Toome "Nädalalõpp" ja Fix "Tsirkus", mis siis ka ühiselt lõpuks esitati. Ma olin küll kergelt skeptiline, et mis asi sellest saab välja tulla kui laval on umbes 6 trummikomplekti, 6 süntesaatorit, 7 basskitarri, 20 kitarri ja 2 lauljat. Aga see pop-sümfooniaorkester ei jäänudki seisma ja lood jõudsid ilusasti lõpuni. Järgmises laagris tuleb see orkester uuesti kordamisele ja siis valmistatakse asi ka tehniliselt paremini ette.

Juhendaja poolt paistis igati lahe laager ja tundus, et osalejatele meeldis ka.

Tekkis ka palju ideid, mida järgmine kord veel paremini teha.

Martti Nõu

Orissaare Bändikooli juhendaja

Artikkel ajalehes "Meie Maa"

Klipp ETV Uudiste arhiivis

Pildil on Bändilaagri osalejad

Bändilaager 2013

Kogenud tegijad Leisist