Orissaare Muusikakooli õpilased osalesid edukalt „Võluhääl 2015“ konkursil.

Post date: Nov 26, 2015 8:44:41 AM

Erinevaid konkursse korraldatakse üle vabariigi mitmel pool. Nüüd on ka Orissaarel oma konkurss-festival, kuhu üle Eesti saavad noored kokku tulla, et üksteiselt mõõtu võtta, õppida ja uusi tutvusi luua.

Võluhääle konkursi idee autor on Anne Kann ja teostajaks MTÜ Festivo. Konkurss-festival „Võluhääl 2015” on ellu kutsutud selleks, et tuua Eesti laulukonkursside maastikule juurde klassikalise häälekasutusega lauluvõistlus. Korraldajate tuumik Anne Kann ja Kairit Levit alustasid idee elluviimist sellest, et tutvustasid oma mõtet 2014 sügisel Triin Ellale, kes kohe vaimustunult mõttest kinni haaras. Nii saigi Võluhääl 2015 konkursi kunstiliseks juhiks valitud oma vallast pärit laulja Triin Ella. Tema ülesandeks sai omakorda leida pädev žürii, kes kohapeal noori lauljaid kuulaks ja hindaks. Ühiselt otsustasime meie arvates eesti parima, rõõmsameelseima, sõbralikuima ja üksmeelseima žürii kasuks: sinna kuulusid dirigent Risto Joost, metsosopran Helen Lepalaan ja meie oma orissaarlane vabakutseline laulja Helen Oll.

Žürii oli kogu võistlust ja korraldust äärmiselt toetav ning vaimustunud meie toredast konkurss-festivali algatusest. Ka peale festivali ei hoidnud Risto Joost kiidusõnu kokku ja võrdles Terevisioonile antud intervjuus Võluhääle korraldust lausa samaväärseks Eurovisiooni korraldusega!

Terevisiooni klipp.

Konkurss-festivali raames toimusid ka žürii liikmete meeleolukad töötoad kõigile osalejatele ning huvilistele. Seekordsel konkurss-festivalil „Võluhääl 2015“ rääkis Risto Joost hääle loomulikult kõlast ja selle vibratsioonist ruumis, laulja Helen Lepalaan aga legato`st nii kõnes kui laulus. Žürii andis kõigile osavõtjatele professionaalset ning arengut motiveerivat tagasisidet.

Konkursijärgne tagasiside osalenud juhendajatelt oli samuti ülimalt positiivne ja kiitev – nii palju kiidusõnu ja tänulauseid ei mäletagi lähiminevikust. See näitab aga, et korraldatud konkurss oli väga vajalik ja oodatud ning et meil Orissaares on, mida ülejäänud Eestimaale pakkuda. Kõik sai nõnda edukas olla ainult tänu MTÜ Festivo headele abilistele: tänusõnad teile, Triin Ella, Anu Viljaste, Merily Porovart, Katrin Kand, Mare Noot ja Kateriin Aljas ning suur tänu tublidele Orissaare Tütarlastekoori neidudele. Suured tänusõnad kuuluvad ka MO-teatrile ja ansamblile „Kuldsed lehtrid“.

Suured tänusõnad meie sponsoritele, toetajatele ja koostööpartneritele kelle üksikasjalik nimekiri on avaldatud MTÜ Festivo kodulehel. Kodulehelt leiab ka konkursi osalejate kontserdivideod, pildigalerii ning erinevad meediakajastused.

13.-14. novembril 2015 Orissaare Kultuurimajas toimunud noorte lauljate konkurss-festivalist võtsid osa 59 lauljat üle Eesti. Esindatud olid Narva, Kohtla-Järve, Tartu, Tallinn, Türi, Paide, Haapsalu, Kuressaare ja Orissaare noored.

Orissaare Muusikakoolist osales konkursil 4 laulu eriala õpilast:

  • I vanusrühmas (8-10 aastased) Anette Ella saavutas I preemia
  • II vanuserühmas (11-13 aastased) Meriliis Kivimägi saavutas II preemia
  • Saara Väli saavutas 8. koha (24 osaleja hulgas)
  • IV vanuserühmas (17-19 aastased) Marju Pilv saavutas 4. koha

Lauljate juhendaja on Anne Kann, kontsertmeister Kairit Levit. Kairit Levitile omistati ka üks kolmest konkursil välja antud kontsermeistri tunnustustest.

Konkursi korraldajad Anne Kann ja Kairit Levit