Orissaare Muusikakooli rahvamuusika ansambel rahvamuusikapäeval

Post date: Nov 19, 2010 8:44:24 AM

Laupäeval, 6. novembril, peeti Hellamaa külakeskuses maakondlikku rahvamuusikapäeva. Seekord oli rahvamuusikuid kohal suhteliselt napilt, vaid Leisi VäRKS, kanneldajad Valjalast, Muhust Laulusõbrad, kes tähistasid samas ka oma tegevuse 25. aastapäeva ja ainsa noortekollektiivina Orissaare Muusikakooli rahvamuusika ansambel.

Meie ansambel ja Laulusõbrad harjutasid enne kontserti ühiselt kaht pala, mis kontserdi avalugudena ka ettekanti. Veel esinesid meie noored erinevate koosseisudena: kandleansamblis mängisid Marii Keerd, Liisa Paiste, Ann Kärner, Miina Hõbenael ja õpetaja Õie Pärtel; duetina astusid kuulajate ette Liisa ja Marii ning õpetaja toetusel esinesid Ann Kärner ja Lisette Kaljuste. Oma esimese orkestris mängimise kogemuse said Kadri Ligi akordionil ja Katarina Keerd klarnetil .

Rahvamuusikast huvitunuid oli kohaletulnud saalitäis, nendehulgas ka ajakirjanik Tõnis Kipper, kelle sulest ilmus päevakohane artikkel 10.novembri Saarte Hääles. Sama ajalehe 13.novembri rubriigis KLÕPS! on Egon Ligi pildistatud fotodel kannelt sõrmitsemas Ann Kärner ja Lisette Kaljuste ning klarnetit mängimas Katarina Keerd.

Lisainfo: Õie Pärtel, oie.partel@mail.ee