"Pereansamblite Festival 2012" muljed

Post date: Nov 19, 2012 6:58:32 AM

Uuhh-ohh, terve nädal on juba möödunud sündmusest "Pereansamblite Festival 2012", mis toimus Orissaare Kultuurimajas 11.novembril. Keegi on kalendrile turbomootori sisse pannud.

Väike kokkuvõte sellest, mis kultuurimajas toimus. Lavale astusid ansamblid, mis koosnesid pereliikmetest või siis mitme pere ühisansamblid. Oluline punkt oli just erinevate põlvkondade kaasamine, sest iga maailma ansambel koosneb ju mingitest peredest pärit inimestest. Paljud võib-olla ei usu, aga Lady Gagal on ka lapsevanemad.

Kuna osavõtjaid ansambleid ei olnud väga palju, siis ei olnud ka mingit erilist piirangut kaua keegi esineda saab. Umbes ühe tunni jooksul esinesid 4 pereansamblit:

  • Perekond Sünter (Orissaare vald)
  • Perekond Saar (Pihtla vald)
  • Perekond Kärner (Pöide vald)
  • Perekond Nõu (Orissaare vald)

Lisaks esinesid veel perekondade Saar ja Nõu segaansamblid. Neid perekondi seob omavahel puhas õelus. Nimelt on pereemad Merilin ja Kristi vabal ajal ka õed. Karlis ja Martti kahjuks vennad ei ole, muidu oleks olnud täiesti kohane ka midagi Sõnajalgade repertuaarist esitada.

Iga koosseis oli omanäoline, mis oligi lahe. Kontsert oli taotluslikult ebaakadeemiline ja suhteliselt vabas vormis. Kogu lavapealne köögipool oli publikule näha. Iga ansambel tutvustas enda liikmeid ja oma repertuaari ning esinemise käigus sätiti lugude järjekorda, pille ja pulte nii kuidas parasjagu vaja oli. Lõpus jagati osalejatele ning aitajatele tänukirjasid, šokolaade ja sokke. Peamised korraldajad Martti muusikakoolist ja Anu kultuurimajast said kumbki tänutäheks uue linnamaasturi Cadillac Escalade ja ümber maailma reisipaketi. Kui keegi juba ahmis suurest kadedusest õhku sisse, siis see viimane lause kuulub naljade kategooriasse. Peale 60 tollise Samsungi Full HD 3D plasmateleri ei saanud kumbki korraldaja mitte midagi. Nähh, jälle lipsas üks nali sisse. Ülejäänud on kõik tõsine jutt.

Need, kes kohal olid, nägid, et tegemist ei ole mingi hirmsa asjaga. Võib julgelt tulla järgmisel aastal oma perega esinema. Sellel aastal ei pidanud isegi lavale minema, sest esineti lava ees. Eesmärk on erinevad põlvkonnad koos musitseerima saada ja seal tuleb ootamatusteks ning loovateks lahendusteks valmis olla ning mitte liigselt ärrituda ja latti pere jaoks liiga kõrgele seada. Mõni laps võib alles laval otsustada, et ta siiski täna ei esine või hakkab vanaema kõlapulkade taga mossitama. Kunagi ei tea, mis laval juhtuma hakkab ja seda ongi põnev vaadata-kuulata ning huvitav esineda.

PS.

Kui keegi publikust tegi pilte või klippe, siis jagage linke. Lisan siia artikli juurde.

Martti Nõu

Orissaare Muusikakool

marttinou@gmail.com

Perekond Sünter esinemas.

Perekon