Trumminädal ja südamenädal!

Post date: Apr 15, 2013 10:14:14 AM

Alanud nädal on eriti rütmikas, sest piirkonnas käib sellel nädalal kaks rütmil põhinevat teemanädalat trumminädal ja südamenädal.

Orissaare Sport veebilehelt saab täpsemalt lugeda südamenädala kava kohta.

Samuti algab täna Muhu Noorteka korraldatud "Trumminädal". Muhu Noorteka veebilehelt leiab trumminädala kava.

Mõlemal teemanädalal saavad kõik aktiivselt kaasa lüüa.

Kuna trumminädala organiseerimisel osaleb Orissaare Muusikakool õpilaste ja õpetajatega otseselt ühel sündmusel, siis sellest natukene pikemalt. Nimelt reedel (19.aprill) kell 15.00 - 17.00 toimub Orissaare Kultuurimajas "Trummide orkester".

Kõik soovijad võivad osaleda seal oma löökriistadega (djembe, tamburiin, kõlapulgad vms.). Kohapeal on olemas hulgaliselt erinevaid löökriistu. Trummide orkestri töö näeb välja järgmiselt. Kogunetakse ja jagatakse trummid osalejate vahel. Mängijad liiguvad erinevatesse ruumidesse kultuurimajas ja õpivad rühmas koos juhendajaga erinevad rütmid selgeks. Seejärel kogunetakse saali kokku ja koos võimendusest lastud muusikaga mängitakse ühiselt õpitud rütme. Rühmasid juhendavad Orissaare Muusikakooli õpetajad ja Kristjan Jõemägi (Universaal Universum).

Kava ja rütmid tehakse lihtsad ning trummimängu kogemust osalejatel varem olema ei pea. Tuleb lihtsalt kohale tulla ja rõõmsalt osaleda. Kui varem mõnel südamenädala või trumminädala sündmusel ei kohtu, siis näeme reedel kell 15.00 Orissaare Kultuurimajas.

Head rütmikat nädalat!

Martti Nõu