Vastuvõtt oli arvukas ja direktor peab oma pea paljaks ajama.

Post date: May 31, 2012 8:06:42 AM

Eile toimus Orissaare Muusikakooli kevadine uute õpilaste vastuvõtt järgmiseks õppeaastaks, mis algab sügisel. Vastuvõtt kujunes enneolematult arvukaks. Avaldusi esitati 18. Võrdluseks, kõige arvukamas aastakäigus käib täna muusikakoolis 15 õpilast. Kui aritmeetiliselt keskmine leida õpilaste koguarvu ja seitsme klassi peale, siis igasse klassi jääks 6.5 õpilast. Ühesõnaga 18 on Orissaare Muusikakooli jaoks ülihea tulemus. Igal aastal nii palju õpilasi ei saakski vastu võtta, sest meil ei ole nii suurt maja ja nii palju õpetajaid, et kõigile tunde anda. Õpetajatest koosnev vastuvõtukomisjon otsustas ka kõik esitatud avaldused rahuldada ja õpilased muusikakooli vastu võtta. Tere tulemast muusikakooli noored muusikud!

Enne vastuvõttu tehakse alati ka väikesed katsed, et selgitada välja lapse muusikalised eeldused. Umbes pooled tänavused sisseastujad olid väga tugevate muusikaliste eeldustega. Pidasid väga hästi viisi, koputasid õigesti rütme järgi ja oskasid ette lauldud viisijuppe järgi laulda. Ülejäänud olid ka tublid, mõni oli hea rütmitundega ja mõni oskas hästi klaveril mängitud noote kuulata. Iseenesest ei ole need katsed midagi väga määravat ja see ei ole mingi lõplik hinnang tulevastele saavutustele. Paljud õpilased (sageli just poisid) "avanevad" hiljem ja leiavad õppides oma hääle. Selliseid näiteid on muusikas ja ka Orissaare Muusikakoolis piisavalt, kus alles hiljem leitakse üles oma sisemine muusika.

Siin nimekiri erialadest, kuhu sooviti õppima tulla:

vaskpuhkpillid - 1

plokkflööt - 1

eelklass - 2

kannel - 2

basskitarr - 2

klaver - 3

viiul - 3

kitarr (klassikaline või elektri) - 4

Kes seekord ei jõudnud mingil põhjusel vastuvõtukatsetele, aga soovib kindlasti muusikat õppida, siis sügisel toimub veel üks täiendav vastuvõtt. Eriti eelklassi rühma on oodatud veel osalejaid.

Sügisel on plaan ka täiskasvanute ring tööle panna. Osad lapsevanemad on avaldanud soovi mõnda pilli õppida.

PS.

Lubasin enne vastuvõttu, et kui õpilasi tuleb rohkem kui 15, siis ma ajan oma pikad juuksed maha. Ma küll lootsin, et uusi õpilasi tuleb palju, aga üle 15 oleks olnud liiga palju tahta. Oleksin pidanud lati kõrgemale tõstma, aga nüüd on juba hilja. Meest sõnast, härga sarvest. Sellel suvel näeb mind ilma juusteta:)

Martti Nõu

direktor

Kiilakas