XI NOORTE LAULU- JA TANTSUPIDU

Post date: Jul 4, 2011 8:01:38 AM

Pidu on selleks korraks jälle möödas ja emotsioonid veel värsked. Orissaare Muusikakool oli oma õpilaste ja õpetajatega igakülgselt peol esindatud. Orissaare Brass dirigent Karlis Saar`i juhendamisel oli rongkäigus Saaremaa osa alguses saarlastele marssimiseks rütmi andmas, muusikakooli laulu ja solfedžo õpetaja Anne Kann juhatas laulukaare all mudilaskoore jne. Kõik muusikakooli õpetajad on sellel aastal olnud mingil moel laulupeo ettevalmistamistustega seotud, õpetades lastele laule ja pillilugusid nii Orissaare Muusikakoolis kui ka teistes koolides.

Selle eest kõigile õpetajatele suur-suur tänu.

Laulupeol olles ei olnud kuidagi seda tajuda, et laulupeo tähtsus rahva jaoks oleks kuidagi kahanemas. Kuigi tegemist ei olnud üldlaulupeoga oli terve plats kuulajaid ja kaasaelamist täis. Raske oli istumiseks ja kuulamiseks kohta leida.

Laulupeol osalemine pakub palju erinevaid emotsioone ülevoolavast energiast rongkäigus kuni selleni lauluväljakul, et "mul läks mingi prügi silma ja nii hirmsasti ajab vett jooksma". Brassi poisid panid pikale rongkäigule hästi vastu ja suutsid lõpuni rahvale muusikat pakkuda hoolimata sellest, et osa orkestrit olid eelmisel päeval tõbiseks jäänud. Mul endal oli au brassis plaate mängida. Sõrmenukkidelt oli nahk maas, ribidel olid sinikad ja villid jalgadel, aga seda märkas alles järgmisel päeval. Järgmiseks laulupeoks paraneb ära:)

Soovitan kõigile osaleda laulupidudel kas esineja või kuulajana. See on aeg ja koht, kus Eesti on kohal. Järgmine kord katsun ennast kindlasti ka kaare alla laulma sokutada.

Allpool pilte sellest, kuidas Orissaare marsib lauluväljaku poole.

Videoklippides võib Orissaare esindust põgusalt näha ETV arhiivis u. 120 minutil ja ETV2 arhiivis u. 02.05